конспекти уроків

Конспекти уроків - важлива частина в процесі підготовки матеріалів сучасного вчителя. В середині 17-го століття відомий педагог із Чехії Я.А. Коменський вперше, на основі розробок попередніх вчителів-практиків, висунув наукове обґрунтування поняття уроку. З того часу урок став на провідне місце в освітній системі перевожної більшості країн світу.

 

Конспекти уроків - це основний розділ нашого порталу, створення якого є важливим для адміністрації порталу. Додавання конспектів до розділу потребує багато часу, адже ми намагаємося зібрати найкращі розробки з різних предметів та класів. Тому розділ з конспектами уроків розширюється не так швидко, як хотілося б, але кожен користувач порталу, кожен хто працює в освітній галузі може додати власні розробки уроків - ваша праця знайде подяку від багатьох вчителів яким стануть у пригоді ваші конспекти.

Розділ щодня оновлюється для того, щоб вчителі мали змогу без зусиль та в короткий термін часу підготувати цікавий та насичений урок. Розділ "Конспекти уроків" — це скарбниця, що містить зібрання конспектів уроків, планів конспекту уроку з різних предметів, це та основа, на якому розробляється урок.

Що вчитель має розповісти учням? Що учні мають обов'язково вивчити? Які завдання зробити? Що слід дати учням на додаткове опрацювання та для підготовки домашнього завдання? - Все це Ви знайдете в плані конспекту уроку.

 

Щоб скористатися конспектами уроків потрібно перейти за посиланням, які знаходяться на кожній сторінці нашого сайту. Посилання у вигляді назв необхідного Вам предмету знаходяться в випадаючому, або меню що розкривається, далі Вам необхідно обрати лише необхідний клас та в переліку готових конспектів уроку обрати потрібну тему, та завантажити або скопіювати її. Якщо вас цікавить навчальна програма з певного предмету та класу то Вам потрібно перейти у відповідний розділ - Навчальні програми.

 

На даний момент доступні конспекти уроків з наступних предметів:

Географія

Історія всесвітня

Історія України

Людина і світ

Правознавство

Природознавство

Українська мова

Фізика


23 2014 вересня 170

Узагальнення до курсу «Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України»

УРОК 33 за новою програмою

Тема: Узагальнення до курсу «Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України»

 

Мета: узагальнити  та  систематизувати  знання  учнів  з курсу,  повторити  основні  положення  курсу,  предмет  вивчення  історії,  допоміжні  історичні  дисципліни,  зробити висновки щодо ролі громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України; продовжити розвивати вміння аналізувати, порівнювати, співвідносити; складати план до тексту; висловлювати власну точку зору. Ознайомити, що є предметом вивчення історії та чому історичні знання важливі для людей. Виховувати почуття патріотизму на основі історичного минулого.

 

Детальніше
23 2014 вересня 119

Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із теми «Які пам’ятки є частиною історії»

УРОК 32 за новою програмою

Тема: Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із теми «Які пам’ятки  є частиною історії»

 

Мета: систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з даної теми, визначити якість засвоєння знань, перевірити вміння систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку, застосовувати набуті знання; виділити й актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища і процеси; виховувати зацікавленість історією.

 

Детальніше
23 2014 вересня 159

Практичне заняття. Моя уявна подорож історичними місцями України

УРОК 31 за новою програмою

Тема: Практичне заняття. Моя уявна подорож історичними місцями України

 

Мета: на основі раніше отриманих знань і опорних умінь у новій навчальній ситуації учні самостійно вирішують проблемно-пізнавальні завдання, публічно представляють результати індивідуальної та колективної творчої діяльності, освоюють складніші способи вивчення історичного минулого. Через вивчення  історії міста/села, залучити учнів до глибшого вивчення історії України. Формувати та розвивати в учнів дослідницькі уміння, навички пошуково - дослідницької роботи (виявлення проблем, збір інформації), естетичні смаки,  спостережливість, уміння висувати гіпотези, узагальнювати, розвивати    аналітичне мислення; сприяти підвищенню особистої впевненості у кожного учасника проекту. Виховувати почуття любові до історії свого міста/села і всієї України.

 

Детальніше
23 2014 вересня 152

Практичне заняття. Які історичні пам’ятки вашого рідного краю розповідають про минуле

УРОК 30 за новою програмою

Тема: Практичне заняття. Які історичні пам’ятки вашого рідного краю розповідають про минуле

 

Мета: на основі раніше отриманих знань і опорних умінь у новій навчальній ситуації учні самостійно вирішують проблемно-пізнавальні завдання, публічно представляють результати індивідуальної та колективної творчої діяльності, освоюють складніші способи вивчення історичного минулого. Через вивчення  історії міста/села, залучити учнів до глибшого вивчення історії України. Формувати та розвивати в учнів дослідницькі уміння, навички пошуково - дослідницької роботи (виявлення проблем, збір інформації), естетичні смаки,  спостережливість, уміння висувати гіпотези, узагальнювати, розвивати    аналітичне мислення; сприяти підвищенню особистої впевненості у кожного учасника проекту. Виховувати почуття любові до історії свого міста/села і всієї України.

 

Детальніше
23 2014 вересня 75

Чому парки і сади є культурним надбанням України

УРОК 29 за новою програмою

Тема: Чому парки і сади є культурним надбанням України

 

Мета: з’ясувати, чому парки і сади є культурним надбанням України; удосконалити навички роботи з текстовими та візуальними джерелами інформації; сприяти естетичному та національно-патріотичному вихованню учнів.

Детальніше
23 2014 вересня 78

Які історії можуть розповісти вулиці та площі

УРОК 28 за новою програмою

Тема: Які історії можуть розповісти вулиці та площі

 

Мета: з’ясувати, як виникли вулиці та площі в містах, у чому їх різниця та які функції вони виконували; визначити, чому вулиця Хрещатик у Києві та площа Ринок у Львові

належать до культурної спадщини українського народу; удосконалити вміння працювати з підручником, складати розповідь з заданою темою за текстом підручника; виховувати в учнів переконання щодо необхідності збереження пам’яток історії та культури.

 

Детальніше
23 2014 вересня 67

Яку роль в історії відігравали замки і палаци

УРОК 27 за новою програмою

Тема: Яку роль в історії відігравали замки і палаци

 

Мета: визначити, яку роль в історії відігравали замки, палаци та фортеці; з’ясувати, чому Кам’янець-Подільська та Генуезька фортеці, Бахчисарайський та Маріїнський палаци є визначними пам’ятками історії; удосконалювати вміння працювати з текстом підручника, складати план та зв’язну розповідь про історичну пам’ятку; виховувати учнів свідомими щодо необхідності збереження історичних та культурних пам’яток.

 

Детальніше
23 2014 вересня 72

Що давні книги та мініатюри розповідають про минуле

УРОК 26 за новою програмою

Тема: Що давні книги та мініатюри розповідають про минуле

 

Мета: з’ясувати,  чому  давні  книги  є цінними  історичними  джерелами;  визначити,  чому Остромирове Євангеліє та «Апостол» Івана Федорова є визначними історичними пам’ятками; вчити учнів розпізнавати та описувати історичні пам’ятки, складати про них зв’язну розповідь; виховувати учнів свідомими щодо необхідності збереження історичних та культурних пам’яток.

 

Детальніше
23 2014 вересня 75

Софійський собор і Києво-­Печерська лавра

УРОК 25 за новою програмою

Тема: Софійський собор і Києво-­Печерська лавра

 

Мета: з’ясувати, чому Софійський собор та Києво-Печерська лавра  є визначними  історичними  пам’ятками  України;  навчити  учнів  розпізнавати  та описувати історичні пам’ятки, складати про них зв’язну розповідь; виховувати учнів свідомими щодо необхідності збереження пам’яток історії та культури.

Детальніше
23 2014 вересня 49

Чому храми та ікони є пам’ятками історії України

УРОК 24 за новою програмою

Тема: Чому храми та ікони є пам’ятками історії України

 

Мета: визначити,  що  вважають  історичними  пам’ятками  та  яке  значення  вони  мають для вивчення минулого; навчити  учнів  розпізнавати  та описувати історичні пам’ятки, складати про них зв’язну розповідь; виховувати учнів свідомими щодо необхідності збереження пам’яток історії та культури.

Детальніше