19 2013 жовтня

Контрольна робота з теми «Комп’ютерне моделювання. Основи алгоритмізації».

Урок 5                                                                Дата ______________

 

Тема: Контрольна робота з теми «Комп’ютерне моделювання. Основи алгоритмізації».

Мета:

- перевірити знання учнів з теми «Комп’ютерне моделювання. Основи алгоритмізації»;

- розвивати логічне та алгоритмічне мислення;

- виховувати інформаційну культуру.

Обладнання: завдання для проведення контрольної роботи

Тип уроку: узагальнюючий

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

  1. 1. Фронтальне опитування

- Що таке об’єкт?

- Що таке предметна область?

- Що таке модель?

- Як можна класифікувати моделі?

- Які види моделей ви знаєте? Чим вони відрізняються?

- Що таке алгоритм і які властивості він має?

- Які способи подання алгоритму ви знаєте?

- Назвіть основні етапи розв’язування задачі із використанням комп’ютера.

  1. 2. Запитання для сусіда

Учні задають питання, які виникли при повторенні Розд.1. Відповіді дають інші учні або вчитель. Активність вчитель враховує при оцінюванні контрольної роботи.

  1. III. Контрольна робота.

Варіант 1.

  1. Що називають предметною областю? Наведіть приклад.
  2. Які моделі можна віднести до матеріальних?
  3. Що називають математичною моделлю?
  4. Приведіть приклади інформаційних моделей, які можна використати у побуті.
  5. Хто може бути виконавцем алгоритму?
  6. Дайте характеристику властивості алгоритму - дискретність.
  7. Назвіть базові структури, які використовують при створенні алгоритмів.
  8. Що таке інтерпретатор?
  9. Розв’яжіть задачу, використовуючи «Основні етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера»:

Знайти корені квадратного рівняння ax2+bx+c=0

Варіант 2.

  1. Які характеристика може мати об’єкт? Наведіть приклад.
  2. Що таке модель?
  3. Що називають комп’ютерною моделлю?
  4. Приведіть приклади інформаційних моделей, які можна використати у навчанні.
  5. Які існують форми подання алгоритму?
  6. Дайте характеристику властивості алгоритму – визначеність.
  7. Що означає базова структура «слідування»?
  8. Що називають комп’ютерною програмою?
  9. Розв’яжіть задачу, використовуючи «Основні етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера»:

Знайти корені рівняння bx+c=0

Варіант 3.

  1. Що таке об’єкт? Наведіть приклади об’єктів.
  2. Які моделі можна віднести до інформаційних?
  3. Що таке моделювання?
  4. Приведіть приклади інформаційних моделей, які можна використати вдома.
  5. Що таке алгоритм?
  6. Дайте характеристику властивості алгоритму – формальність.
  7. Що означає базова структура «розгалуження»?
  8. Що таке компілятор?
  9. Розв’яжіть задачу, використовуючи «Основні етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера»:

Знайти корені рівняння -bx+c=0

Варіант 4.

  1. Що таке параметри об’єктів? Дайте їм характеристику.
  2. Як можна класифікувати моделі?
  3. Чому люди користуються моделями?
  4. Приведіть приклади інформаційних моделей, які можна використати у обслуговуванні.
  5. Від чого походить слово «алгоритм»?
  6. Дайте характеристику властивості алгоритму – масовість.
  7. Що означає базова структура «повторення»?
  8. Що таке транслятор?
  9. Розв’яжіть задачу, використовуючи «Основні етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера»:

Знайти корені квадратного рівняння аx2+bx=0

  1. IV. Рефлексія.
    1. 1. «Кошик запитань»

Учні задають питання до завдань, які викликали труднощі. Відповіді можуть давати інші учні або вчитель.

  1. 2. Оцінювання учнів

Учитель попередньо оцінює роботу учнів при вивченні теми.

   V. Домашнє завдання.

Підібрати зображення таблиць різного накреслення.

 

 

 

 

Варіант 1.

  1. Що називають предметною областю? Наведіть приклад.
  2. Які моделі можна віднести до матеріальних?
  3. Що називають математичною моделлю?
  4. Приведіть приклади інформаційних моделей, які можна використати у побуті.
  5. Хто може бути виконавцем алгоритму?
  6. Дайте характеристику властивості алгоритму - дискретність.
  7. Назвіть базові структури, які використовують при створенні алгоритмів.
  8. Що таке інтерпретатор?
  9. Розв’яжіть задачу, використовуючи «Основні етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера»:

Знайти корені квадратного рівняння ax2+bx+c=0

 

 

 

 

 

 

 

Варіант 2.

  1. Які характеристика може мати об’єкт? Наведіть приклад.
  2. Що таке модель?
  3. Що називають комп’ютерною моделлю?
  4. Приведіть приклади інформаційних моделей, які можна використати у навчанні.
  5. Які існують форми подання алгоритму?
  6. Дайте характеристику властивості алгоритму – визначеність.
  7. Що означає базова структура «слідування»?
  8. Що називають комп’ютерною програмою?
  9. Розв’яжіть задачу, використовуючи «Основні етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера»:

Знайти корені рівняння bx+c=0

 

 

 

 

 

 

Варіант 3.

  1. Що таке об’єкт? Наведіть приклади об’єктів.
  2. Які моделі можна віднести до інформаційних?
  3. Що таке моделювання?
  4. Приведіть приклади інформаційних моделей, які можна використати вдома.
  5. Що таке алгоритм?
  6. Дайте характеристику властивості алгоритму – формальність.
  7. Що означає базова структура «розгалуження»?
  8. Що таке компілятор?
  9. Розв’яжіть задачу, використовуючи «Основні етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера»:

Знайти корені рівняння -bx+c=0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Варіант 4.

  1. Що таке параметри об’єктів? Дайте їм характеристику.
  2. Як можна класифікувати моделі?
  3. Чому люди користуються моделями?
  4. Приведіть приклади інформаційних моделей, які можна використати у обслуговуванні.
  5. Від чого походить слово «алгоритм»?
  6. Дайте характеристику властивості алгоритму – масовість.
  7. Що означає базова структура «повторення»?
  8. Що таке транслятор?
  9. Розв’яжіть задачу, використовуючи «Основні етапи розв’язування задач із використанням комп’ютера»:

Знайти корені квадратного рівняння аx2+bx=0

Ви не можете скачувати файли з нашого серверу

Залишити коментар

Ім`я:*
E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть два слова, що зображені на малюнку: *