23 2014 вересня 839

Узагальнення до курсу «Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України»

УРОК 33 за новою програмою

Тема: Узагальнення до курсу «Роль громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України»

 

Мета: узагальнити  та  систематизувати  знання  учнів  з курсу,  повторити  основні  положення  курсу,  предмет  вивчення  історії,  допоміжні  історичні  дисципліни,  зробити висновки щодо ролі громадян, історичної науки, музеїв та архівів у збереженні минулого України; продовжити розвивати вміння аналізувати, порівнювати, співвідносити; складати план до тексту; висловлювати власну точку зору. Ознайомити, що є предметом вивчення історії та чому історичні знання важливі для людей. Виховувати почуття патріотизму на основі історичного минулого.

 

Детальніше
23 2014 вересня 780

Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із теми «Які пам’ятки є частиною історії»

УРОК 32 за новою програмою

Тема: Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із теми «Які пам’ятки  є частиною історії»

 

Мета: систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з даної теми, визначити якість засвоєння знань, перевірити вміння систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку, застосовувати набуті знання; виділити й актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища і процеси; виховувати зацікавленість історією.

 

Детальніше
23 2014 вересня 1018

Практичне заняття. Моя уявна подорож історичними місцями України

УРОК 31 за новою програмою

Тема: Практичне заняття. Моя уявна подорож історичними місцями України

 

Мета: на основі раніше отриманих знань і опорних умінь у новій навчальній ситуації учні самостійно вирішують проблемно-пізнавальні завдання, публічно представляють результати індивідуальної та колективної творчої діяльності, освоюють складніші способи вивчення історичного минулого. Через вивчення  історії міста/села, залучити учнів до глибшого вивчення історії України. Формувати та розвивати в учнів дослідницькі уміння, навички пошуково - дослідницької роботи (виявлення проблем, збір інформації), естетичні смаки,  спостережливість, уміння висувати гіпотези, узагальнювати, розвивати    аналітичне мислення; сприяти підвищенню особистої впевненості у кожного учасника проекту. Виховувати почуття любові до історії свого міста/села і всієї України.

 

Детальніше
23 2014 вересня 1061

Практичне заняття. Які історичні пам’ятки вашого рідного краю розповідають про минуле

УРОК 30 за новою програмою

Тема: Практичне заняття. Які історичні пам’ятки вашого рідного краю розповідають про минуле

 

Мета: на основі раніше отриманих знань і опорних умінь у новій навчальній ситуації учні самостійно вирішують проблемно-пізнавальні завдання, публічно представляють результати індивідуальної та колективної творчої діяльності, освоюють складніші способи вивчення історичного минулого. Через вивчення  історії міста/села, залучити учнів до глибшого вивчення історії України. Формувати та розвивати в учнів дослідницькі уміння, навички пошуково - дослідницької роботи (виявлення проблем, збір інформації), естетичні смаки,  спостережливість, уміння висувати гіпотези, узагальнювати, розвивати    аналітичне мислення; сприяти підвищенню особистої впевненості у кожного учасника проекту. Виховувати почуття любові до історії свого міста/села і всієї України.

 

Детальніше
23 2014 вересня 584

Чому парки і сади є культурним надбанням України

УРОК 29 за новою програмою

Тема: Чому парки і сади є культурним надбанням України

 

Мета: з’ясувати, чому парки і сади є культурним надбанням України; удосконалити навички роботи з текстовими та візуальними джерелами інформації; сприяти естетичному та національно-патріотичному вихованню учнів.

Детальніше
23 2014 вересня 648

Які історії можуть розповісти вулиці та площі

УРОК 28 за новою програмою

Тема: Які історії можуть розповісти вулиці та площі

 

Мета: з’ясувати, як виникли вулиці та площі в містах, у чому їх різниця та які функції вони виконували; визначити, чому вулиця Хрещатик у Києві та площа Ринок у Львові

належать до культурної спадщини українського народу; удосконалити вміння працювати з підручником, складати розповідь з заданою темою за текстом підручника; виховувати в учнів переконання щодо необхідності збереження пам’яток історії та культури.

 

Детальніше
23 2014 вересня 735

Яку роль в історії відігравали замки і палаци

УРОК 27 за новою програмою

Тема: Яку роль в історії відігравали замки і палаци

 

Мета: визначити, яку роль в історії відігравали замки, палаци та фортеці; з’ясувати, чому Кам’янець-Подільська та Генуезька фортеці, Бахчисарайський та Маріїнський палаци є визначними пам’ятками історії; удосконалювати вміння працювати з текстом підручника, складати план та зв’язну розповідь про історичну пам’ятку; виховувати учнів свідомими щодо необхідності збереження історичних та культурних пам’яток.

 

Детальніше
23 2014 вересня 742

Що давні книги та мініатюри розповідають про минуле

УРОК 26 за новою програмою

Тема: Що давні книги та мініатюри розповідають про минуле

 

Мета: з’ясувати,  чому  давні  книги  є цінними  історичними  джерелами;  визначити,  чому Остромирове Євангеліє та «Апостол» Івана Федорова є визначними історичними пам’ятками; вчити учнів розпізнавати та описувати історичні пам’ятки, складати про них зв’язну розповідь; виховувати учнів свідомими щодо необхідності збереження історичних та культурних пам’яток.

 

Детальніше
23 2014 вересня 930

Софійський собор і Києво-­Печерська лавра

УРОК 25 за новою програмою

Тема: Софійський собор і Києво-­Печерська лавра

 

Мета: з’ясувати, чому Софійський собор та Києво-Печерська лавра  є визначними  історичними  пам’ятками  України;  навчити  учнів  розпізнавати  та описувати історичні пам’ятки, складати про них зв’язну розповідь; виховувати учнів свідомими щодо необхідності збереження пам’яток історії та культури.

Детальніше
23 2014 вересня 723

Чому храми та ікони є пам’ятками історії України

УРОК 24 за новою програмою

Тема: Чому храми та ікони є пам’ятками історії України

 

Мета: визначити,  що  вважають  історичними  пам’ятками  та  яке  значення  вони  мають для вивчення минулого; навчити  учнів  розпізнавати  та описувати історичні пам’ятки, складати про них зв’язну розповідь; виховувати учнів свідомими щодо необхідності збереження пам’яток історії та культури.

Детальніше