11 2012 грудня

Свята моєї родини. Дозвілля родини

Урок 8

Тема. Свята моєї родини. Дозвілля родини

 

Мета: ознайомити учнів із назвами свят: Днем Святого Миколая, Нового року, Різдва Христового, Паски, Масниці; обговорити з учня­ми, чим можна займатися у вільний час, як провести вихідні; поясни­ти дітям, що людина відпочиває тільки тоді, коли займається улюбле­ною справою; сприяти розвитку спостережливості, мислення дитини, уяви, самостійності, активності; виховувати гуманну, творчу, соціально активну особистості.

На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні ма­теріали видавництва «Ранок»: демонстраційний матеріал «Народні свя­та. Пори року».

ХіД уроку

1.   Вправа «Погода».

  • Який сьогодні день: ясний, хмарний, похмурий?
  • Яке небо?
  • Які опади?
  • Який вітер?
  • Яка температура повітря?
  • Що змінилось порівняно з минулим тижнем?

2.   Робота за підручником (С. 28).

Учні розглядають малюнки і називають, які свята на них зобра­жено.

  • На яке свято печуть торт і запалюють свічки на ньому?
  • Скільки років іменинникові?
  • Чи є така традиція у вашій родині?
  • На яке свято ваш чобіток може стати чарівним і у ньому з'являться гостинці?Чому це свято є радісним для дітей?
  • В який час доби приходить до діток Святий Миколай?
  • Чи вдалося комусь із вас підгледіти, як Святий Миколай кладе під подушку дарунки?Як потрібно поводитися, щоб отримати дарунок від Миколая?
  • Які подарунки приносив Святий Миколай вам?
  • Як ви зазвичай готуєтесь до Дня Святого Миколая?

 3.   Робота із загадками.

  • У святковій залі Стоїть, як картинка. Весела, зелена Красуня... (ялинка).
  • Лиш раз на рік вона приходить У гості з лісу і для нас Вбрання барвисте одягає, Багато іграшок, прикрас.

Уся іскриться та сіяє,

Така висока і струнка...

А нумо, хто з вас відгадає

Ота принцеса, хто така? (Ялинка)

  • На яке свято діти запрошують ялинку?
  • Коли зустрічаємо Новий рік?

4.   Робота в групах. Складіть новорічне вітання.

Учитель. 7 січня ми святкуємо Різдво Христове. Це день, коли на­родився Ісус Христос. Як святкують Різдвяні свята у вашій родині?

  • Які дійства відбуваються під час Різдвяних свят? (Молодь ходить із вертепом, у масках.)
  • Які пісні співають у ці дні?

Доцільно вивчити з дітьми щедрівку або колядку.

ЩЕДРІВКА

Щедрий вечір, а я йду, Сидить зайчик на льоду. А я його став питати, Куди іти щедрувати.

А він мені показав, Ще й вушками помахав: «Іди, іди туди, Де добрії люди, Де хороша господиня, Де хороший господар Дають дітям щедрий дар». Добривечір!

КОЛЯДКА

Бігла мишка по льоду, Загубила коляду. А ти біжи, позбирай, Буде шишка й коровай. Фізкультхвилинка (проказувати вірш «Допоможемо мамі» з імітацією рухів)

Дружно вправними руками Допоможемо ми мамі. Посуд гарно перемиєм, Витрем насухо, складем І при цьому не поб'єм. Пил зітремо й підметем — Скрізь порядок наведем.

Учитель. На які свята печуть паски і красять яйця?

  • А смажать млинці та спалюють чучело?
  • Коли ми святкуємо Паску і Масницю?
  • Масляна — це останній тиждень перед Великим постом. Це час роз­ваг і забав. По селах носили солом'яне опудало, в яке діти кидали сніж­ки. Потім його спалювали або топили у річці. На Масляну пекли млин­ці, оладки, а головною їжею були вареники з сиром.

(Доцільно використати картки «Народні свята. Пори року» видавниц­тва «Ранок».)

 

5.   Вправа «Мікрофон».

  • Які свята відзначають у вашій родині? Розкажіть про одне з них.

6.   Робота за підручником (С. 29).

Учні розглядають малюнки. За малюнками розповідають, як прово­дять вихідні дні родини.

  • Де перебуває сім'я у свій вихідний день на першому малюнку?
  • Що робить тато?
  • Що робить мама?
  • Що роблять діти?
  • Чому відпочинок на природі — один із найкращих?
  • Де проводить свій вихідний сім'я на другому малюнку?
  • Що роблять тато і дідусь?
  • Що робить хлопчик?
  • Що робить мама?
  • Що робить бабуся?
  • Що робить дівчинка?
  • Як ще можна провести вихідні, канікули?
  • Як відпочиває ваша родина?

Наступна серія малюнків розповідає про те, чим можна займатися у вільний час.

Діти складають речення за малюнками.

  • Мишко любить ходити у похід.
  • Дмитрик і Сергійко люблять збирати гриби.
  • Миколка і Максим люблять дивитися телепередачі.
  • Дениско і Сашко люблять майструвати.

Яким із цих відпочинків не потрібно захоплюватися? (Перегля­дом телепередач)

Назвіть своє улюблене заняття.

Висновок. Людина відпочиває тільки тоді, коли займається улюбле­ною справою. 7. Підсумок уроку.

  • Про які свята ви дізналися на уроці?
  • Які свята люблять у вашій родині?
  • Яке свято ви найбільше чекаєте?
  • Які свята завжди відзначають у ваших сім'ях?
  • До якого свята ви зараз готуєтеся?
  • Коли святкують Різдво?
  • Які щедрівки, колядки, загадки ви запам'ятали?
  • Як ваша сім'я проводить вихідні влітку? Взимку? Восени? На­весні?
  • Який відпочинок є найкращим?

На уроці можна також використати тест «Який відпочинок кращий для вас».

  • Лежати на канапі, дивитись в стелю і нічого не робити.
  • Читати цікаву книжку.
  • Займатися спортом.
  • Співати і танцювати.

Учитель. Найкращий відпочинок — це зміна діяльності. Тобто, якщо ви сиділи і читали, то після цього потрібно пограти в футбол або потанцювати, і навпаки.

Залишити коментар

Ім`я:*
E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть два слова, що зображені на малюнку: *