11 2012 грудня

Іменна книжка тварин

Урок 24

Тема. Іменна книжка тварин

 

Мета: познайомити учнів із традиційними кличками тварин, які жи­вуть поряд з людиною; сприяти розвитку спостережливості, мислення, уяви, активності дітей; розповісти їм, як створити іменну книжку тварин; спонукати до спостереження за тваринами, до читання казок про них; спрямовувати практичну діяльність учнів, пов'язану з дбайливим став­ленням до домашніх тварин; вчити піклуватися про них.

На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні ма­теріали видавництва «Ранок»: демонстраційний матеріал «Свійські тва­рини і птахи».

ХІД УРОКУ

1.   Вправа «Погода».

  • Який сьогодні день?
  • Які число і місяць?
  • Який стан неба?
  • Чи був вітер, коли ви йшли до школи? А опади?

2.   Робота із загадками.

• Хто з хвостиком, із вушками, В кого лапки з подушками? Як ступа, ніхто не чує, Тихо крадучись полює. І маленькі сірі мишки Утікають геть від... (кішки.)

  • Лежить на сіні, сама не їсть й іншим не дає. (Собака)
  • І вдень, і вночі у кожусі на печі. (Кіт)
  • Яка загальна назва цих тварин?
  • У кого живуть дома кішка або собака?
  • Які вони мають клички?

3.   Робота за підручником (С. 67).

Учні розглядають малюнки, називають тварин і дають їм клички.

  • Де живуть ці тварини?
  • Які ще тварини можуть жити поряд із людиною?

Тварини — це наші вірні друзі: собаки, кішки, хом'яки, папуги, че­репахи, рибки.

 

4. Створення книги «Клички тварин».

Учитель пояснює, що для створення іменної книжки тварин потрібно зробити фотографії, або намалювати своїх улюбленців, або розмістити фотографії чи малюнки у альбомі. Підписати їх, зазначивши клички. Це можуть бути корови, телята, лошата, коти, собаки, хом'яки, папуги, че­репахи, рибки.

Діти відгадують загадку про котика.

  • Чи вміють тварини говорити?
  • Де тварини завжди говорять? (У казках)

Учні пригадують, в яких казках кіт є головним героєм. Проводиться робота за ілюстраціями до казок «Котик і Півник» та «Лисичка і Журавель».

  • До якої казки перша ілюстрація?
  • Де жили Котик і Півник?
  • Що трапилося із Півником? Чому?
  • Хто його врятував?
  • Яким був Котик? А Півник?
  • До якої казки друга ілюстрація?
  • Чи дружили Лисичка з Журавлем?
  • Хто першим запросив друга у гості?
  • Як пригощала Лисичка Журавля?
  • Як Журавель пригощав Лисичку?
  • Чому зіпсувалася їхня дружба?

Діти називають інші казки, в яких головними дійовими особами є тварини.

Фізкультхвилинка

ВЕДМЕЖАТА

Ведмежата в лісі жили, Головою вертіли.

Ось так, ось так — головою вертіли.

Ведмежата мед шукали,

Дружно дерево гойдали,

Ось так, ось так — дружно дерево гойдали.

Перевалюючись ходили

Та із річки воду пили.

Ось так, ось так — та із річки воду пили.

Ну, а потім танцювали,

Вище лапи піднімали.

Ось так, ось так — вище лапи піднімали.

 

5. Робота у зошиті з друкованою основою (С. 53, завдання 3).

Діти розглядають малюнки тварин, що живуть поряд із людиною, да­ють їм клички і позначають стрілками, чим їх можна нагодувати. Знахо­дять, яка тварина є зайвою.

 

6.   Підсумок уроку.

  • Які тварини є у вас дома?
  • Які у них клички?
  • Які свійські тварини є у вашої бабусі у селі?
  • Що вони їдять?
  • Яких тварин можна тримати вдома?
  • Як їх доглядати?
  • Чому не можна підходити до тварин, коли вони їдять, б'ються або граються одне з одним?
    • Які загадки про тварин ви запам'ятали?

На уроці можна також використати такі завдання. • Бесіда «Тварини навколо нас».

  • Ти, звичайно, бачив багато фільмів про дружбу людини із собакою. У цих фільмах собаки добрі і обов'язково люблять дітей. Та в житті не все буває так добре, як в кіно. Собаки на вулиці трапляються злі, вони мо­жуть покусати і дорослого, і дитину. Але навіть дресирований собака може вкусити, якщо людина неправильно поводиться. До речі, в цьому випад­ку небезпечною може виявитися і кішка. Тому запам'ятай прості...

Правила поведінки із кішками і собаками

1)  Не нав'язуйся тварині в друзі, якщо вона дружити не хоче — гар­чить, шипить.

2)  Не чіпай собаку або кішку, коли вони їдять або когось охороняють — особливо своїх дитинчат.

3)  Не штовхай і не нападай жартома на хазяїна собаки — собака жарт зрозуміє по-своєму.

4)  Не тікай на вулиці від собаки.

5)  Не гладь незнайомих тварин.

6)  Будь ввічливим із чужим собакою або кішкою, якщо ти в гостях. Про те, чи можна з ними грати, запитай у господаря.

7)  Твій власний собака або кішка може багато витерпіти від тебе, та межа терпіння є й у них.

8)  Гуляючи зі своїм собакою, вчи його бути ввічливим.

9)  Якщо собака рветься з повідка і гавкає на перехожих, він не винний. Просто його господар — не зовсім вихована людина.

10) Людям чомусь здається, що кусаються здебільшого бродячі тварини.
Але лікарі говорять інше: з кожних десяти вкушених вісім чоловік
постраждали від своїх або сусідських собак і кішок.

11)   Запам'ятай, що бродячий собака майже ніколи не нападає першим.
Отже, винною досить часто буває сама людина, тому що неправиль-
но поводиться. Наприклад, якщо вона порушує правила поведінки, про
які зараз говорили. Або порушує межу, що охороняється собакою, — вхо-
дить у двір, який собака вважає своїм.

Звичайно у відповідь на гавкіт бродячого собаки досить нагнутися до землі (начебто за каменем) або взяти в руки палицю, щоб собака відско­чив. Правда, скоріш за все, він ітиме на відстані і гавкатиме. Якщо ти побі­жиш, то собака зрозуміє це як твою слабкість і схоче на тебе напасти.

Але це — на вулиці. Якщо ж собака захищає двір, то він може і напа­сти. Отже краще вийти з двору або покликати тих, кого собака вважає гос­подарями. Небезпечно також зустрічатися із собакою в будь-яких вузь­ких проходах. Тут може вкусити навіть дресирований пес. Тому, якщо в під'їзді або ліфті тобі назустріч йде людина із собакою, краще зупини­ся і пропусти їх. Всього один укус собаки, кішки або навіть миші може виявитися небезпечним для людини. • Тест.

Якщо ти зустрінеш по дорозі собаку, то:

а)  обійдеш її на безпечній відстані;

б)  почнеш тікати;

в)  будеш дражнити;

г)  погладиш його.

Залишити коментар

Ім`я:*
E-Mail:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть два слова, що зображені на малюнку: *